Ίχνος Πλοήγησης

Ενημερωτική ημερίδα στη Ρόδο με Θέμα: Προγράμματα ψυχολογικής υποστήριξης στα σχολεία

Στο πλαίσιο της Δράσης 6 «Προγράμματα Ψυχολογικής Υποστήριξης» του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας της Πράξης «Εκπαίδευση Αλλοδαπών και Παλιννοστούντων Μαθητών» που υλοποιείται με τη συγχρηματοδότηση της Ελλάδας και της Ευρωπαϊκής Ένωσης με επιστημονικώς υπεύθυνη την κ.Παντελιάδου Σουζάνα, θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική ημερίδα με τίτλο «Προγράμματα ψυχολογικής υποστήριξης στα σχολεία» την Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου 2011 18:30 μ.μ στο Δημοτικό Θέατρο Ρόδου. Η ημερίδα απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς σχολικών μονάδων και σε γονείς. Η ημερίδα περιλαμβάνει ομιλίες των: κ.Μπίμπου Άννα κ.Τσαμπαρλή Αναστασία και κ.Πανταζή Παύλος καθώς και προβολή οπτικοαουστικού υλικού.

(η αφίσα σε αρχείο pdf)